קצת עלי

נולדתי בירושלים בשנת 1959, ובגיל 11 עזבתי את העיר ועברתי לגור כילד חוץ בקיבוץ מלכיה. שם התוודעתי לראשונה לחוג לריקודי עם, שהתקיים בקיבוץ בחדר האוכל. בהמשך נסעתי מידי שבוע להרקדה בקיבוץ גונן, ושם נחשפתי גם לריקודי השורות. ריקוד השורות הראשון שראיתי היה "ונוס", ומיד "נדלקתי".

בהמשך עברתי לגור בתל אביב, וגם שם המשכתי והתמדתי בריקודים. התחלתי לרקוד אצל מישאל ברזילי, והוא הפך למעשה ל"אבא" עבורי בתחום ריקודי העם. בשנים ההם הייתי אפילו עושה בייביסיטר על דודו ברזילי הקטן.

בגיל 16 שלח אותי מישאל לאולפן למדריכים, אותו עברתי בבית לסין בשנים 75/76. מאז הפך למעשה הריקוד למרכז חיי.
את התיכון סיימתי בקיבוץ מגידו בחברת נוער, ובצבא שרתתי כחובש קרבי.

שנים ארוכות רקדתי בלהקות אצל שלמה ולוסי ממן, לעיתים במספר להקות בו זמנית. אני זוכר שנים של הופעות בכרמיאל, בהן הייתי עולה ויורד מהבמה חמש פעמים, מחליף תלבושות ורוקד עם כל הלהקות של שלמה.
רקדתי גם באופן מקצועי בלהקת "ענבל".

באותן שנים הרקדתי בכל חברות הנוער, ואת הנוער העובד והלומד בכל גוש דן. היום זה נראה מוזר, אך בימים ההם אפילו לא הייתה לי מערכת אודיו. נהגתי ללוות ממישאל ברזילי את הציוד שלו, ואח"כ הוא נאלץ לרוץ ולחפשני על מנת לקבלו בחזרה. הצטרפתי למישאל כמעט מידי יום בהרקדותיו בכל רחבי הארץ, ולעיתים אף החלפתי אותו. מחיר הכניסה להרקדות היה אז לירה וחצי...
באותן שנים רקדתי גם אצל יואב ומירה אשריאל.

במשך השנים הרקדתי בחוגים רבים ובערים רבות. מרבית הרוקדים זוכרים במיוחד את החוג ברמת אפעל בין השנים 1979-1999 - עשרים שנים רצופות, וכן החוג בנוה מונוסון בשלישי ובמוצ"ש.

כיום אני מדריך בערים שונות בגוש דן, וכן מרקיד מטעם עיריית רעננה באולם המטרווסט מידי יום חמישי. אני מנסה לשמר את ריקודי הנוסטלגיה באמצעות הרקדות מיוחדות לריקודי עם שחוברו עד שנת 1990. אני גר בפתח תקווה ואב לשלושה ילדים.